محل تبلیغات شما


به چه طریق برای گردش نوروزی سه سوته چمدان ببندیم؟


نوروز و روزهاي تعطيل و سفر آغاز شدن است. قطعا با لباس عروسی که نمی‌شود رفت

به دل کوه و.؛ همانگونه که با پوشش کوهنوردی نمی‌توان رفت عروسی.  هرجایی پوشش خاص

خود را میخواهد و برای اینکه در مسافرت راحت باشید می بایست لباس متناسب

 بپوشید. اگر نوروز نودوشش قصد سفر به هر جای ایران را دارید در این نوشته به شما

عرض می کنیم که چه لباسی باید بپوشید و چه وسایلی همراه‌تان باشد. بايدها  و نبايدهاي لباس‌ها در سفرها و مقاصد مختلف را از دست ندهيد.

چتر همراه داشته باشيد.

دلت هوای جنوب دارد؟
برای سفر به جنوب کشور صندل بهتر از كفش چرمي است. اگر كفش ورزشي مي‌پوشيد، بايد هر روز جوراب‌تان را عوض كنيد. چون در هواي شرجي جنوب، كاملا داخل كفش بو مي‌گيرد.

* چند دست لباس بهاره يا پاييزه، بهتر است. شلوار جين با خودتان برنداريد تا در گرماي غيرمنتظره عرق‌سوز نشويد. شلوار جين هم بعد از شست‌وشو خيلي طول مي‌كشد تا خشك شود. لباس‌ها و شلوارهاي نخي يا كتان بهترين انتخاب هستند.

* با خودتان لباس‌هاي غيرمحبوب‌تان را برداريد تا درصورت اضافه بار، بتوانيد به‌راحتي از شرشان خلاص شويد.

* اگر براي مسافرت به جايي مثل كيش يا قشم مي‌رويد، بهتر است با خودتان كمترين ميزان لباس را برداريد و لباس‌هاي موردنيازتان را آنجا تهيه كنيد.

* لباس‌هايي با خود ببريد كه بتوان با يك چنگ زدن در آب ساده عرقش را گرفت و سه سوت در آفتاب خشك كرد. اگر اهل شنا كردن هستيد، مايو را فراموش نكنيد.

می‌خواهید طبیعت‌گردی کنید؟
* كفش‌هاي محكم، ساق بلند و كفش‌هايي بردارید كه زياد نگران خراب شدن‌شان نباشيد.

* كاپشن بادگير، بالا پوش‌هاي نايلوني، دستكش و باراني را فراموش نکنید.

* بايد لباس‌هاي گرم و چسبان زير لباس‌هاي‌تان بپوشيد و لباس رو بهتر است الياف مصنوعي باشد كه باد را به داخل راه ندهد.

* كرم مرطوب‌كننده لب، كرم ضد‌آفتاب، كلاه پشمي و دستكش را فراموش نكنيد. شال گردن كاربردي‌ترين لباس در هواي سرد است. هم گردن‌تان را گرم نگه مي‌دارد و هم درصورت وم مي‌توانيد صورت‌تان را با آن بپوشانيد.

* لباس‌هايي با رنگ شاد و روشن يا با تكه‌هاي براق بپوشيد. اين براي زمان گم شدن در كوهستان يا براي جا نماندن از اكيپ دوستان مفيد است.

* اگر قرار است با كوله‌پشتي به مسافرت برويد، وسايل‌تان را جمع كنيد و يك مدت با كوله‌پشتي همان نزديكي‌هاي خانه‌تان قدم بزنيد و ببينيد مي‌توانيد براي مدت طولاني آن همه وسايل را حمل كنيد يا نه. بهتر است شلوارهايي بپوشيد كه پايين‌شان كمي تنگ‌تر است يا اينكه مي‌توانيد از مچ‌پيچ» استفاده كنيد. عينك آفتابي هم با خودتان برداريد.

 

 بزن به دل جنگل
 * لباس‌هاي جيب‌دار بپوشيد تا وسايل مختلف را در آنها جا دهيد. بالاپوش‌تان حتما بايد طوري باشد كه حداكثر سطح بدن‌تان را بپوشاند. اين‌طوري هم از سرما و رطوبت جنگل هم از نيش ات و شاخ و برگ درختان در امانيد.

* كفش‌هاي راحت و محكم مثل بوت يا چكمه بپوشيد. كفشي را انتخاب كنيد كه نگران خراب شدن آن در گل و لاي نباشيد. به‌طور كلي، شلوار ضد‌آب براي كوه و جنگل مناسب است.

طراحی و ساخت سایت حرفه ای

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی